Dette kostume af Nilen dronning til kvinder består af en kjole, et bælte, en krave, en hovedbeklædning og armbånd (scepter og sko er ikke inkluderet). Den lange ærmeløs kjole er sort og forgyldt på brystet. Den nederste del er i plisseret stof. Taljen er elastisk bagtil. Bæltet er sort og forgyldt med pailletter. Der er en uægte lilla sten på forsiden. Dette bælte bindes nemt i ryggen. Kraven matcher bæltet, den er sort og forgyldt med en uægte lilla sten. Den bindes i nakken med to bånd. Den gyldne hovedbeklædning består af et elastisk pandebånd i guld pailletter. Det er udsmykket med et polstret slangehoved. De 2 armbånd matcher bæltet og kraven. De lukkes med velcro. Dette sæt er perfekt til at blive den smukkeste dronning til en temafest over Egypten eller til et kostumebal.
Leverance
3-4 arbejdsdage DHL Eco
60 Kr.
1-2 arbejdsdage DHL Express
159 Kr.
4-6 arbejdsdage Postnord
76 Kr.
Der leveres ikke i weekender, så det er vigtigt at du dobbeltchecker leveringsadressen og den estimerede leveringsdato inden du laver din bestilling.
Det er obligatorisk at angive mailadresseFormatet på mailadressen er forkert.Marker afkrydsningsfeltet nedenfor for at abonnere på vores nyhedsbrev!Du skal acceptere privatlivspolitikken